A súlyzórudak abszolút értékét, pozícióját nehéz meghatározni, mivel nincs kialakult iparági szabvány, amely alapján ezeket egyértelműen meg lehetne ítélni. Ha szeretne többet tudni a súlyzórudakról általában, ide kattintva talál bővebb információt.
A Force Now! PL Pro 2.0 Signature erőemelő súlyzórúd a megfizethető árkategóriában egyedülálló.
Rendkívül erős, 235.000psi szakítószilárdságú rugóacélból készült rúd, kifejezetten erőemelő edzésekhez lett kifejlesztve. Tesztterhelése 2.500lbs, alig van ezt meghaladó érték a piacon, de azok árban lényegesen magasabb kategóriát képviselnek. A rúd whip-je (kb = hajlékonysága, elaszticitása) alacsony: merev rúd, ahogyan az elvárható egy erőemelő rúdtól. Mivel az erőemelő rudakat általában persellyel (nem pedig csapággyal) gyártják, így spin-je minimális, de ez nem fontos ebben a kategóriában, hiszen nincs a súlyemelő gyakorlatokra jellemző nagy dinamika illetve hosszú röppálya.
A 29mm átmérőjű markolaton a stabil fogást az 1mm mélységű, erőteljes recézés (knurling) biztosítja. Lévén erőemelő rúd, így középrecézés (center knurling) is van, ami nehéz low-bar guggolásnál segít a rúd megtartásában a hátsó deltoidon.
A "puska" (loadable sleeve) hosszított, hogy minél több súlytárcsát lehessen a rúdra felpakolni. Ez azért is fontos, mert pl. CrossFit edzéseken takarékossági okokból az erőemelő gyakorlatokat is bumper tárcsákkal végzik, ami sokkal vastagabb, mint az az erőemelő tárcsák. A puska hoszának növelését a karima (flange, boss) 12mm-re való redukálása eredményezi. Mivel így a terhelés tömegközéppontja közelebb kerül a fogáshoz, pozitív mellékhatásként nagy terhelésnél növekszik a gyakorlat stabilitása.
A puskák, amelyek kopásnak igen kitettek, az egyik legdrágább felületkezelést kemény krómozást kaptak. A markolat fekete cink bevonatot kapott, ez napjaink divatos trendje. Érdemes még megjegyezni, hogy nagy terhelésű erőemelő rudakat pl. Amerikában nem is igen gyártanak keménykróm markolattal a krómozás technológiájából következő ún. hidrogenizáció miatti rúdtörések miatt. A cinkbevonat nem olyan erős mint a keménykróm, de mentes a hidrogenizáció kockázatától a vizsgálatok szerint.